Podle meteorologů bychom se sněhu mohli dočkat už v příštím týdnu. A pokud nakonec nebude v Česku, vždycky je tady možnost vydat se třeba k sousedům do Alp. Milovníci lyží a snowboardů si cestu na svah prostě najdou. S sebou si budou muset vzít také vybavení. A jak ho přepravit? Nejlepším řešením jsou k tomu určené nosiče lyží a snowboardů.
Jistě vás napadá, že se nabízí ještě možnost střešních boxů. Ano, mají své výhody. Především do nich umístíte prakticky cokoliv, takže se dají využít i v létě, až pojedete na dovolenou. Vaše věci jsou v boxu chráněné před deštěm i nečistotami. Jenže střešní boxy jsou mnohem dražší než nosiče lyží a snowboardů na zahrádku. Ty totiž pořídíte už kolem tisícovky.
Nosiče lyží vybírejte podle toho, kolik párů pojmou
Základním kritériem při výběru je velikost, tedy to, kolik párů lyží se do nosiče vejde. Typicky bývají varianty pro 4 a pro 8 párů. Pouze na informaci od výrobce se ale nespoléhejte, jelikož každé lyže jsou jinak široké. Raději si všechno sami změřte. Některé nosiče lyží jsou speciálně tvarované ještě pro hůlky.
Nosiče snowboardů nejsou ničím speciálním
Jestli čekáte, že nosiče snowboardů jsou v něčem odlišné od nosičů lyží, mýlíte se. Jde o stejné výrobky, většina nosičů umožňuje převážet lyže i snowboard. Snowboard je ovšem významně širší než lyže, takže správně vybrané rozměry jsou v tomto případě ještě důležitější.
Pár obecných rad k nosičům lyží i snowboardů
Dejte si pozor, aby bylo možné nosič uzamknout. Nejen lyže či snowboard k nosiči, ale i nosič k hagusům. Jinak by se vám mohlo stát, že si zloděj odnese vybavení i s nosičem. Po příjezdu do horského letoviska může být bezpečnější nosiče sundat a uklidit.
Jestli budete vybírat mezi levnějšími nosiči, zaměřte se také na omezení rychlosti, výrobce někdy omezují rychlost na 90 km/h, což by vám mohlo prodloužit dobu cesty do hor.