To bych nebyl já, abych se důkladně nepodíval na zoubek všemu, co mi prochází rukama a co používám. Neexistuje nic, co by se nedalo vylepšit a proto jsem po krátké době užívání vylepšil i nejsilnějšího pomocníka v naší zahradě: elektrické kolečko Motúčko. Nyní je Motúčko ještě lepší a ještě výkonnější, jako když přišlo z továrny a my ho používáme ještě raději. A přitom to skoro nic nestálo.


Nad touto úpravou jsem začal dumat, když se blížilo naplňování vyvýšených záhonů materiálem ze zahrady. Na vození těžkých kusů kmenů pokácených starých stromů jsme měli koupené speciální vidle a adaptér nad přední kolo, ale když bylo třeba vozit slámu a blížila se doba, kdy budeme vozit suché větve, bylo jasné, že se za Motúčkem naběháme jako blázni, když budeme tu trochu materiálu, co se do něj vejde, aby z kolečka nic nepadalo, vozit ze sadu k záhonům.

A tak se mi v hlavě zrodil nápad, jak využít starší používané desky a zvětšit objem materiálu, který se do Motúčka dá naložit tak, aby se dal bezpečně vozit po pozemku bez rizika, že bude polovina spadaná na trávě. Ze široké úzké desky a dvou tenkých latí jsem za pomocí pilky a utahováku vyrobil dřevěné nasouvací bočnice na korbu Motúčka.

bocnice3

Pomocí dvojice latí se bočnice i přední čelo lehce nasunout na korbu, kde drží třením a hned je možné naložit Motúčko i trojnásobně větším objemem lehkého nákladu, jakým je seno, sláma, větve, tráva. A když to vyložíte, složíte bočnice z korby a jedete pro jiný náklad. Celé je to podstatně rychlejší a také levnější, než kupovat druhou velkoobjemovou plastovou korbu a často ji měnit.

A tak jsem za pomoci akumulátorové pilky a akumulátorového utahováku s pár vruty z odpadu sestrojil užitečnou věc, bez níž si už práci s Motúčkem neumím představit.