Říká se, že je pes přítelem člověka. I přes to ale existují státy, které určité plemena pejsků zakazují. V tomto můžeme být rádi, že pocházíme z České republiky. Patříme tak k mála zemím, ve kterých neexistují prakticky žádné zákazy, co se týče psích plemen. Vždy je to o člověku, jak si pejska vychová, nikoliv o pejskovi samotném. Společně se podíváme na to, jaká psí plemena jsou v zahraničí zakázaná. V České republice na ně narazíte přitom běžně na každém rohu většího města. Stačí se pouze projít po venku a během chvíle dokážete níže uvedených psích plemen napočítat i desítky.


Prvním psím plemenem je argentinská doga. Jde o zkřížení několika bojových psů. Díky tomu si toto plemeno získalo obrovský respekt, a to nejenom ve světě, ale i u nás v České republice. Při samotném pohledu na pejska máte ve vteřině strach a respekt. Argentinská doga je psí plemeno, jež se hodí převážně do rukou zkušeného chovatele. V žádném případě se tak nedoporučuje začátečníkům, kteří s pejsky nemají prakticky žádné zkušenosti. Bojovnost se psímu plemenu nedá zapřít. Psí plemeno je zároveň zvyklé na různé náročnější tréninky. Jejich chov je zakázán například v Norsku nebo Španělsku.

Americký pitbulteriér

Americký pitbulteriér patří k dalším zakázaným psím rasám, které při odcestování do určitých států nebudete moct vlastnit. Americký pitbulteriér je přitom velice společenským pejskem. Má rád nejenom dospělé osoby, ale i děti. Dokáže si vytvořit s lidmi přátelský vztah. I přes to se ale bojovnost v pejskovi nezapře. To už člověk dokáže mimo jiné poznat během pohledu do jeho očí. Často bývá k cizím lidem nedůvěřivý. Jakmile si zamiluje jednu osobu, jen s těží dá šanci věřit někomu dalšímu. Za svého majitele nemá problém se i postavit v různých bojích. Americký pitbulteriér je zakázaný ve Španělsku, Dánsku nebo Velké Británii.

Související:  Jak vybrat vhodné krmivo pro psy?

Dobrman

Věděli jste, že je dobrman inteligentním psem řadící se do kategorie bojových plemen? Hodí se však zejména pro vojenské nebo policejní účely. Pochopitelně v momentě, kdy se ho ujme zkušený chovatel. Mimo jiné se dá vycvičit z dobrmana skvělý hlídač nebo sportovec. Díky své výdrží a inteligenci se náramně hodí k psím sportům. Energie má na rozdávání, a tak se nemusíte bát toho, že by byl brzo vyčerpán. Zakázaný je převážně v Irsku, kde jej považují za agresivní psí plemeno. Jak jsme již ale uvedli, vše je pouze o tom, umět si psa vychovat. Často lidé podceňují své schopnosti. Bojových psů se tak ujímají lidé, kteří nemají s výcvikem žádné zkušenosti.

Stafordširský bulteriér

Jde o dalšího bojového mazlíčka, tentokrát však střední velikosti. I přes to dokáže ochránit nejenom rodinu, ale i blízké osoby. Opět jde o psí plemeno věrné svému majiteli. Chov v České republice je stanoven od roku 1989. Právě v tomto roce se do naší země dostala první fenka tohoto psího plemena. Od té doby si získala obrovský obdiv. Ve světě ale existují státy, ve kterých je tento pejsek zakázaný. Týká se to například Německa nebo Španělska.